В Україні право на такі об’єкти інтелектуальної власності, як: промисловий зразок, винахід, корисна модель, засвідчується відповідним патентом. Для того, щоб процес отримання необхідного патенту приніс Вам задоволення, радимо звертатися до професіоналів – патентних повірених.

Патент на промисловий зразок

Промисловим зразком ми називаємо те зовнішнє видиме споживачеві оформлення (дизайн), в якому Ваш товар представлений на ринку. Це стосується абсолютно будь-якого товару, будь то: візерунок на тканині, посуд оригінальної форми або автомобільна шина.

Об’єктом промислового зразка може бути будь-яка форма, малюнок, оригінальне розфарбування чого-небудь або будь-яке їх поєднання.

У той же час в Україні не можуть одержати правову охорону як промислові зразки:

– об’єкти архітектури (крім малих архітектурних форм), промислові, гідротехнічні та інші стаціонарні споруди;

– друкована продукція сама по собі (в той же час Ви можете отримати охорону дизайну Вашої візитної картки або етикетки і будь-яких інших ідентифікують Вас або Ваш товар/послугу предметів);

– об’єкти нестійкої форми з рідких, газоподібних, сипких та ін. подібних їм речовин (тобто ті, які ми не можемо зафіксувати на фото або зображенні).

Отже, якщо Ви вже розробили (щойно вигадали або вже запустили у виробництво) новий одяг, меблі, їжу, упаковку, будь-який інший майбутній або існуючий об’єкт споживання) – ми із задоволенням візьмемося за отримання для Вас патенту на промисловий зразок, що містить такий об’єкт!

Процедура отримання патенту на промисловий зразок

Для початку роботи по отриманню патенту на промисловий зразок Вам необхідно буде надати фото (креслення, ескізи) об’єкта патентування, а також, якщо необхідно, короткий опис виробу для того, щоб ми могли визначити можливість отримання патенту, а також вартість процедури.

За стандартною процедурою отримання патенту на промисловий зразок відбувається після 7-9 місяців експертизи, що проводиться Укрпатентом. Також, якщо це необхідно, можливо прискорити отримання патенту до 2,5-3,5 місяців.

Після завершення експертизи Ви отримаєте патент, термін дії якого складає до 15 років і продовжується щороку з оплатою відповідного збору.promzrazok