Повний комплекс з реєстрації та захисту прав на промислові зразки

Що таке промислові зразки? 

Промисловий зразок – результат творчої діяльності людини у галузі художнього конструювання, характеризується будь-якою новою формою, конфігурацією, кольором чи сукупністю цих елементів у продукті, що створює естетичне враження.

Іншими словами це дизайн вашого продукту (товару). А тому промисловим зразком може бути будь-що від текстури тканини і зображення на одязі чи настільних дитячих ігор, упакування для звичайних щоденних речей аж до зовнішнього вигляду предметів інтер’єру, таких як диван чи люстра, чи зовнішнього вигляду сільськогосподарських машин.

Тобто промисловий зразок –  це будь-яка новизна візуального зображення і подання продукції на ринку.

Якщо ваш продукт не об’єкт архітектури, промислова, гідротехнічна та стаціонарна споруда; чи об’єкт нестійкої форми з рідких чи газоподібних речовин, то на нього можливо і варто отримати патент на промисловий зразок.

Яка процедура отримання патенту на промисловий зразок? 

По-перше, для початку процедури реєстрації потрібно фото промислового зразка (ескізи, креслення) і короткий опис виробу. Така інформація надасть можливість визначити вірогідність отримання патенту, а також вартість процедури.

Далі, за стандартною процедурою отримання патенту на промисловий зразок відбувається після 7-9 місяців експертизи Укрпатенту. Проте є можливість прискорити отримання патенту і скоротити строк до 2-3 місяців.

Термін дії патенту складає 15 років і продовжується щорічно при умові сплати відповідного збору.

Процес міжнародної реєстрації промислових зразків (за Гаазькою процедурою) 

Що таке Гаазька система?

Гаазька система за своєю суттю подібна до Мадридської системи, і дуже зручна, коли потрібно захистити свій промисловий зразок в декількох країнах або міжнародних організаціях-учасницях угоди, при чому процедура реєстрації здійснюється лише один раз і не потрібно проходити раз за разом таку процедуру при виході на ринок нової країни, а це, в свою чергу, зберігає час і нерви, і, насамперед, кошти для бізнесу.

Варто зазначити, що процедуру реєстрації за Гаазькою системою доречно розглядати як альтернативу реєстрації національного патенту на промисловий зразок, лише зазначивши у заявці Україну, як країну, на яку поширюються такий патент.

Проте, одним із мінусів системи є перелік вимог кожної країни до промислових зразків, а тому і процес реєстрації може ускладнюватися зі збільшенням переліку країн, в яких планується використовувати такий патент.

Процес реєстрації промислових зразків за Гаазькою угодою подібний до процесу реєстрації в Україні.

Спочатку подається заявка до Міднародного бюро ВОІВ, а потім відбувається розгляд заявки і експертиза зразків промислового зразка для видачі патенту на нього національними патентними відомствами тих країн, на які буде розповсюджуватися дія патенту.

Термін дії патенту на промисловий зразок за такою системою складає не менше 5 років, і залежить від законодавства окремих країн. Термін дії можна продовжувати кожні п`ять років, сплачуючи мито за пролонгацію. Доречно зазначити, що в разі пропуску п’ятирічного терміну, власнику надається шестимісячний пільговий період, коли ще є можливість продовжити строк дії патенту.

Для нашої консультації щодо реєстрації патенту на промисловий зразок за Гаазькою системою нам потрібні фото (ескізи, креслення) Вашого виробу і його короткий опис, а також список країн, в яких планується використовувати такий патент.

Про деталі та вартість реєстрації Вашого промислового зразку за Гаазькою системою, Ви можете дізнатись, написавши листа, або зателефонувати чи звернутись через Viber, Telegram Messenger.