Crocs, виробник цілого ряду пластикових сабо, програв у судовій справі щодо захисту прав на патент на промисловий зразок

Суд Люксембургу підтримав рішення Європейського патентного відомства (EUIPO), винесене у 2016 році про скасування правової охорони форми взуття.

Європейський суд справедливості вирішив, що, враховуючи той факт, що крокси були вперше представлені на показі човнів у Флориді в 2002 році і тоді ж були розміщені на веб-сайті компанії, Crocs занадто пізно звернувся за правовим захистом із заявою про видачу патенту у 2004 році.

За правилами Європейського союзу, захист не може бути наданий, якщо дизайн був представлений для огляду громадськості більше, ніж за 12 місяців до подання заявки.

Французький ритейлер у 2013 році представив до EUIPO аргументи на користь того, що дизайн Crocs не повинен бути захищеним. Рішення Європейського суду з прав людини виходило з того, що будь-який член ЄС може мати доступ до дизайну.

«Це рішення повинно слугувати корисним нагадуванням дизайнерам про необхідність думати про захист дизайну заздалегідь», – сказав Джон Колдхем, директор юридичної компанії Gowling WLG.

Crocs, яка продала 300 мільйонів одиниць у всьому світі і чиє взуття носили такі відомі люди як Джордж Буш і Мішель Обама, має два місяці для оскарження, але поки не вказала, чи має вона намір це зробити.

Торгова марка має як щирих прихильників, так і критиків. Коли у 2015 році принц Джордж сфотографувався в темно-синіх кроксах, продажі на Амазоні зросли на 1,500 %. Тим не менш, в 2010 році журнал Time назвав Crocs одним з 50 найгірших винаходів світу.

«Неважливо, наскільки вони популярні, вони досить некрасиві», стверджує журнал.

Так, критиками був створений веб-сайт Ihatecrocs.com і група Facebook під назвою «I Don’t Care How Comfortable Crocs Are, You Look Like a Dumbass» (Мене не хвилює, наскільки комфортними є крокси, ти виглядаєш як бовдур)…

Що ж врешті-решт, демократичний світ дає можливість для вибору і висловлення думок кожному.

А Ви взуваєте Crocs? 😉

Джерело: публікація theguardian.com від 18 березня 2018 р.